Bingöl’de Liseleri arası “Kur'an-ı Kerim'i Yüzünden Güzel Okuma” yarışması düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din öğretimi Genel Müdürlüğü, Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karşıyaka Anadolu Lisesi organizasyonunda düzenlenen Liseler arası  “Kur'an-ı Kerim'i yüzünden Güzel Okuma yarışması” yapıldı.

Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen ve 16 lisenin yarışmacı olarak katıldığı etkinliğe, Belediye başkanı Yücel Barakazi, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, kurum müdürleri, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Bingöl’de Liseleri arası “Kur’an-ı Kerim'i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması”nda Karşıyaka Anadolu Lisesi öğrencisi Ömer Kişi birinci, Atatürk Anadolu Hatip Lisesi öğrencisi Cahit Buyankara ikinci, Solhan Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Harun Dal ise üçüncü oldu.

Programın düzenlemesinde öncülük eden Karşıyaka Anadolu Lisesi Müdürü Mansur Katıksız, yapılan yarışmanın amacının, öğrencilerin öz güvenlerini artırmak olduğunu söyledi.

“Sizin en hayırlınız, Kur’an-ı Kerimi öğrenen ve öğreteninizdir”

Kur’an’a karşı görevlerinin Kur’an-ı Kerimi okumak, anlamak ve yaşamak olduğunu söyleyen Katıksız, Kur’an-ı Kerimin hayat kaynağı olduğunu belirterek, “Hz Muhammed (Aleyhisselam) “Sizin en hayırlınız, Kur’an-ı Kerimi öğrenen ve öğreteninizdir.” dedi.

Program, dereceye giren öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin ve protokol tarafından plaket, katılım belgesi ve çeşitli hediyelerin verilmesiyle sona erdi. (Nihat Kanat-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler