Mardin'in Nusaybin ilçesinde, düştüğü su kuyusunda bir gün süreyle mahsur kalan at, itfaiye ve iş makinaları yardımıyla düştüğü kuyudan kurtarıldı.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde kuyuya düşen at, itfaiye ekipleri ile Nusaybin belediyesi iş makinalarının ortak çalışmasıyla düştüğü kuyudan kurtarıldı.

Olay Nusaybin’e bağlı Eski mağara köyünde meydana geldi. Ekrem Yağız kendisine ait atı, otlaması için kırsal alana saldı.

Atının akşam olduğunda ahıra dönmediğin fark eden Yağız, köy içeresinde atını aramaya başladı.

Atını köy içinde bulamayan Yağız,  ertesi gün atını aramak için köyün çevresini aramaya başladı ve eski kuyuları kontrol ettiğinde atının 4 metre derinlikteki bir kuyuya düştüğünü gördü.

Yağız,  atının kurtarılması için Nusaybin İtfaiyesi Arama ve Kurtarma ekiplerine haber verdi.  

Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen belediye ve itfaiye ekipleri, kuyuya düşen atı halat yardımıyla çıkarmaya çalıştılar.

Halat yardımıyla çıkarılamayan atı çıkarmak için iş makinasıyla kuyunun dibine yakın bir bölgeye kadar kazılarak atatın çıkması için yol açıldı.

İtfaiye ve belediyenin ortak çalışmaları sonucu at yara almadan kurtarıldı. (Cihat Şayık –İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler