Californiya eyaletine bağlı San Diego kentindeki deniz üssünde bakım gören USS Bonhomme Richard savaş gemisinde meydana gelen patlamada, 17'si denizci, 4'ü sivil olmak üzere 21 kişi yaralandı.

Askeri yetkililerin verdiği bilgilere göre; pazar günü San Diego üssünde bulunan USS Bonhomme Richard adlı savaş gemisinde meydana gelen patlama ve sonrasında çıkan yangın sonucunda 21 kişi yaralandı.

ABD Deniz Kuvvetlerinden yapılan açıklamada, patlamanın; yerel saate göre sabah saat 09.00'dan hemen sonra gerçekleştiği, patlamada 17 asker ve 4 sivil olmak üzere toplam 21 kişinin yaralandığı belirtildi.

ABD'de, bakıma alınan savaş gemisinde patlama: 21 yaralı

Yapılan yazılı açıklamada, 15 asker ve bir itfaiyecinin hastanede tedavilerinin devam ettiği, deniz botlarıyla gemideki yangını söndürme çalışmalarının ise hala sürdüğü vurgulandı.

ABD'de, bakıma alınan savaş gemisinde patlama: 21 yaralı

Patlamanın nedeni ve gemide oluşan hasar hakkında herhangi bir açıklama yapılmazken, patlamanın geminin kargo bölümünde meydana geldiği açıklandı.

ABD'de, bakıma alınan savaş gemisinde patlama: 21 yaralı

Patlamanın meydana geldiği sırada gemide 160 denizcinin olduğu belirtilen açıklamada, yangına müdahale eden itfaiyecilerden bazılarının hafif yaralandığı bilgisi paylaşıldı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler