ABD'nin Florida eyaletinde, 3 ABD askerinin ölümü 10'unun da yaralanması olayını, Suudi Hava Kuvvetleri mensubu Muhammed Said Şemrani'nin gerçekleştirdiği belirtildi.

Dün sabah saatlerinde gerçekleşen saldırıyı düzenleyen Muhammed Said Şemrani'nin, eğitim için Pensacola'ya gelen ve Suudi Arabistan Hava Kuvvetleri'ne mensup Teğmen olduğu açıklandı.

Şemrani'nin olayın ardından polisler tarafından öldürüldüğü belirtildi.

Donanma Hava İstasyonu Pensacola'da düzenlenen saldırıya ilişkin basın toplantısı düzenleyen bölge yetkilileri, olaya "yabancı bir ülke vatandaşının" karıştığını ifade ederek, soruşturmanın FBI tarafından devralındığını belirtti.

16 binden fazla askerin ve 7 binin üzerinde sivil çalışanın bulunduğu Pensacola Üssü, saldırı sonrası giriş ve çıkışlara kapatıldı.

ABD Donanması, saldırıyı düzenleyen Suudi vatandaşıyla birlikte toplamda 4 kişinin öldüğünü duyururken, yaralanan 10 kişinin çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındığını açıkladı.

Saldırının zamanlaması da dikkat çekti. Saldırı, ABD Başkanı Donald Trump'ın, Kudüs'ü Siyonist terör çetesinin başkenti ilan etmesinin yıl dönümünde gerçekleştirildi.

Öte yandan Twitter'da Şemrani'ye ait olduğu ifade edilen bir hesabın saldırı öncesinde yaptığı paylaşımlar da dikkat çekti. Hesapta son dönemlerde İslam dünyasında yaşanan insan hakları ihlallerine dair paylaşımlar yer alıyordu. Twitter söz konusu hesabı askıya aldı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler