ABD ile Taliban arasında imzalanan anlaşma çerçevesinde, Afginistan'da 317 Taliban mahkumunun daha serbest bırakıldığı açıklandı.

Kabil hükümetine bağlı Milli Güvenlik Konseyi tarafından yapılan açıklamada, 317 Taliban mahkumunun daha serbest bırakılmasıyla toplam serbest bırakılanların sayısının 4 bin 917'ye yükseldiği bildirildi.

29 Şubat tarihinde Taliban ile ABD arasında Katar'ın başkenti Doha'da imzalanan anlaşma, Kabil yönetimiyle Taliban arasında bir esir takas sürecini de içeriyor.

Esir takası süreci kapsamında Taliban'ın Kabil hükümeti güvenlik personelinden 1000 kişiyi, Kabil yönetiminin ise 5000 Taliban mahkumunu serbest bırakması gerekiyor.

Taliban Siyasi Ofis Sözcüsü Suheyl Şahin, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, kendilerinin 1000 esiri serbest bırakarak süreci tamamladıklarını belirtmişti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler