Alman hükümeti, İslamî Direniş Hareketi'nin (HAMAS) bayrağının açık alan etkinliklerinde kullanılmasını yasaklandığını duyurdu.

Almanya'da hükümetini oluşturan üç koalisyon partisi, son günlerde "antisemitizm" yanlısı gösterilerin artması üzerine Filistin topraklarının Gazze Şeridi bölgesinde yönetimi elinde bulunduran Filistin İslamî Direniş Hareketi'nin (HAMAS) bayraklarının toplantı ve gösterilerde yasaklanması konusunda uzlaşıya vardı.

Söz konusu teklif, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in lideri olduğu Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) tarafından meclise sunulmuştu.

Almanya basını, hükümeti oluşturan CDU, Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) ve Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) anayasa hakları konusunda önce tereddüt yaşadığını ancak daha sonra meclis gruplarının söz konusu karar konusunda anlaştığını yazdı.

Hristiyan Birlik Partileri (CDU ve CSU) Federal Meclis Grup Başkan Vekili Thorsten Frei, " Alman topraklarında terör örgütlerinin bayraklarının dalgalanmasına izin vermek istemiyoruz." dedi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler