Kurban Bayramı nedeni ile Afrika ülkesi Somali'de bulunan Avrupa Yetimeli gönüllüleri burada yaptıkları hayır çalışması ile ihtiyaç sahibi ailelerin yüzlerini güldürdü.

Genel merkezi Almanya'da bulunan Avrupa Yetimeli Derneği, Kurban Bayramı nedeni ile dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Afrika Kıtası'nın yoksul ülkelerinden Somali'de hayır çalışmalarını yürüttü.

Almanya'dan gelen dernek gönüllüleri yapılan çalışmalar öncesi kesilecek büyükbaş hayvanları incelediler. Heyet daha sonra kesimhaneye geçerek ülkedeki yoksullara dağıtılmak üzere onlarca büyükbaş hayvan kesimini gerçekleştirdi.

Kurban kesim ve paketleme işlemini yüze yakın personelle gerçekleştirdiklerini belirten Avrupa Yetimeli Derneği gönüllüsü Nizammetin Aygan, yapılan çalışma neticesinde her pakette 5 kilogram olmak üzere binlerce aileye kırmızı et ulaştırdıklarını belirtti.

Avrupa Yetimeli Somali'de binlerce aileye kurban eti dağıttı

Ülkede kurban eti yardımının ardından ilerleyen günlerde çeşitli hayır çalışmalarının da devam edeceğini belirten Aygan, "Afrika'nın Somali ülkesine geldik. Bağışçılarımızın bağışladığı kurbanlarla binlerce aileye umut olduk. Arka planımızda, kesimhanede personellerimiz harıl harıl çalışıyorlar. Yüze yakın personelle kestiğimiz kurbanlarımızı temizleyip, paketleme işlemini gerçekleştirdik. İşlemler bittikten sonra ihtiyaç sahibi ailelere dağıtımı gerçekleştireceğiz. Kurban eti dağıtımı bittikten sonra önümüzdeki günlerde gıda paketi yardımı ve bağışçılarımızın bize göndermiş olduğu nakdi yardımları ihtiyaç sahibi ailelere inşallah ulaştıracağız." ifadelerini kullandı.

Avrupa Yetimeli Somali'de binlerce aileye kurban eti dağıttı

Kurban kesimi ve paketlenmesinin ardından kamyonlara yüklenen etler ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı.

Dağıtımın ardından Avrupa Yetimeli Derneği üyeleri bazı aileri ziyaret edip bir müddet sohbet ettiler, dertlerini ve sorunlarını dinlediler. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler