Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta en az 160 kişinin hayatını kaybettiği patlamanın ardından düzenlenen protestolarda, güvenlik güçleri ve göstericiler çatıştı.

Protestocular, 4 Ağustos Salı günü Beyrut Limanı'nda meydana gelen şiddetli patlamadan sorumlu tuttukları Hassan Diyab hükümeti ve Cumhurbaşkanı Mişel Avn'ın istifası talebiyle gösterilere devam ediyor.

Güvenlik güçleriyle göstericiler arasında çıkan arbedelerde çok sayıda gösterici yaralandı.

Beyrut Limanı'nda en az 160 kişinin hayatını kaybetmesine, onlarca kişinin kaybolmasına ve binlercesinin yaralanmasına neden olan patlamanın ardından 2 bakan ve 6 milletvekili görevinden istifa etti.

Lübnan Başbakanı Hassan Diab, önceki gün yaptığı açıklamada siyasi krizden çıkış yolunun erken seçim olduğunu söylemişti. Diyab, "Siyasi partiler mevcut krize bir çözüm bulana kadar iki aylık bir süre için sorumluluk almaya hazırım. Pazartesi günü Bakanlar Kuruluna erken seçim yapılması için bir öneri sunacağım." ifadelerini kullanmıştı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler