Birleşmiş Milletler tarafından yayımlanan raporda, Siyonist işgal rejiminin 2020'nin başından bu yana işgal altındaki Batı Şeria ile Doğu Kudüs'te Filistinlilere ait 500'den fazla ev ve yapının yıktığı açıklandı.

BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisi (OCHA) tarafından hazırlanan raporda, siyonist işgal rejiminin Batı Şeria ile Doğu Kudüs'te Filistinlilere ait 506 ev ve yapıyı "ruhsatsız" olduğu gerekçesiyle yıktığı belirtildi.

BM raporunda, siyonist işgal rejimi, yıktığı Filistinlilere ait evlerin masrafını ev sahiplerinden tahsis ettiği bilgisine yer verildi.

BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisi Filistin Koordinatörü Jamie McGoldrick, 10 Eylül'de yaptığı yazılı açıklamada, siyonist işgal rejiminin Coronavirus (Covid-19) salgını sürecinde uluslararası hukuka aykırı yıkım faaliyetlerine hız verdiğini açıklamıştı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler