Filistinli gruplar, Gazze'ye uygulanan ablukanın kaldırılmasını hızlandırmak ve şehrin yeniden imar sürecini sonuçlandırmak için siyonist işgal rejimine baskı yapılması çağrısında bulundu.

Siyonist işgal rejimine karşı mücadele eden Filistinli direniş grupları, bölgesel gelişmeleri ve Gazze'nin son durumunu ele almak üzere bir araya geldi. Toplantı sonrası gruplar, yayınladıkları ortak bildiri ile görüşme sonuçlarını duyurdu.

Filistinli gruplar, işgal altındaki Batı Şeria'nın muhtelif noktalarında siyonist işgal rejimi askerlerine karşı koyan ve direniş gösteren Filistinli gençleri selamlarken, gençlerin yalnız olmadığını vurguladı.

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepki

Açıklamada, "idari tutukluluk" zulmünü protesto etmek amacıyla açlık grevine girenler başta olmak üzere işgal zindanlarındaki Filistinli esirlere destek vermenin önemi üzerinde duruldu.

Siyonist işgal rejiminin, çocuk haklarını ihlal edenlerin yer aldığı "utanç listesi" olarak da bilinen kara listeye dahil edilmemesine tepki gösterilen açıklamada, işgal rejiminin, Filistin topraklarında savaş suçları işlediğine, kundaktaki bebekleri vahşice katlettiğine ve sivil yerleşim yerlerini acımasızca bombaladığına dikkat çekildi.

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepki

Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS) Gazze Sorumlusu Yahya Sinvar, HAMAS ve işgal rejiminin vardığı ateşkesin kalıcı hale getirilmesi için yürütülen çalışmalar bağlamında abluka altındaki Gazze'ye gelen Wennesland ile bir araya gelmişti.

Filistin direnişinin tarihe geçen isimlerinden Sinvar, Birleşmiş Milletler (BM) Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Tor Wennesland ile gerçekleştirdiği görüşmenin kötü geçtiğini bildirmişti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler