Kudüs’e girmeye çalışan Filistinlilerin üzerine ateş açan işgal çeteleri Mescid-i Aksa’ya ulaşmaya çalışan çocuğu şehid etti.

Beytlahim’in doğusundaki Dar Salah köyü yakınlarında bu sabah Mescid-i Aksa’da Cuma namazı kılmak için Kudüs’e girmeye çalışan Filistinli bir çocuk işgal çeteleri tarafından şehid edildi.

Filistin Enformasyon Merkezinde yer alan habere göre, Beytlahim’in doğusundaki Mezmurya kontrol noktasında görevli işgal askerlerinin Mescid-i Aksa’ya ulaşmak için Kudüs’e girmeye çalışan Filistinlilerin üzerine ateş açtı.

İşgal çetelerinin açtığı ateş sonucu 15 yaşındaki bir çocuğun göğsünden yaralandığı ve uzun süre yerde kan kaybettikten sonra şehid olduğu, bir başka gencin de yaralandığı kaydedildi.

Beytlahim’deki El-Hüseyin Hastanesi yetkilileri, Filistinli gencin hastaneye ağır yaralı olarak getirildiğini ve Abdullah Lüey Ğays isimli gencin kısa süre sonra şehit olduğunu bildirdi.

Hastane kaynakları, 21 yaşındaki Mümin Ebu Tabiş isimli gencin de işgal güçlerinin ateşiyle yaralandığını, El-Halil’deki El-Fevvar Kampı sakinlerinden olan gencin yarasının ağır olduğunu açıkladı.

Yerel kaynaklar, işgal çetelerinin dikenli telleri aşarak Kudüs’e girmeye çalışan bir grup Filistinliye ateş açtığını belirtti.

İşgal çetelerin bu sabah Ramazan ayının son cumasını Mescid-i Aksa’da kılmak isteyen binlerce Filistinlinin Mescid-i Aksa’ya ulaşmasına engel olduğu kaydedildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler