Dünya Müslüman Âlimler Birliği, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) siyonist işgal rejimiyle "ilişkilerini normalleştirme" anlaşmasını kesin olarak reddettiğini duyurdu ve bu anlaşmayı "büyük bir ihanet" olarak nitelendirdi.

Açıklamada "İşgal rejimi sözde Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed'le yaptığı anlaşma büyük bir ihanet, siyonist işgalcilerin Kudüs-i Şerif'te Filistinlilere karşı işlediği cinayetlere verilen büyük bir ödüldür." denildi.

Açıklamada, "anlaşmada israilin Batı Şeria'nın bazı bölgelerini ilhak kararını dondurma güvencesi verdiğinin belirtilmesinin, dolaylı olarak işgal rejiminin Batı Şeria üzerinde egemenliğini yayma hakkı olduğunun itiraf edilmesi anlamına geldiğine" dikkat çekildi.

Dünya Müslüman Âlimler Birliği, İslam ümmetini bu tür tavizlere karşı kesin tavır almaya, bunları kesinlikle reddetmeye, stratejik bir projeyle ümmetin birinci öncelikli davasına ve Filistinlilerin haklarına sahip çıkmaya çağırdı.

Birlik aynı zamanda Filistinlileri de davalarını ve haklarını her alanda savunabilmek için gayretlerini birleştirmeye çağırdı. Tüm ilim adamlarını, düşünürleri ve siyasetçileri de Filistin davası hakkındaki görevlerini yerine getirmeye davet etti.

Birlik, ümmetin kararlılığının selin taşıdığı köpük gibi olan bu tür ihanetler karşısında zayıflamayacağını, hakkın kalıcı olduğunu ve sonunda mutlaka zafer elde edeceğini dile getirdi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler