Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Yürütme Kurulu, işgal rejimiyle imzalanan tüm anlaşmaların sona ermiş kabul edileceğini ve anlaşmalara artık tek taraflı olarak bağlı kalmayacaklarını açıkladı.

FKÖ Yürütme Kurulu, işgal rejimi başbakanı Netanyahu'nun El-Ağvar'ın ve Ölü Deniz'in kuzeyinin "işgal rejimine ilhakıyla" ilgili açıklamalarının işgal hükümetinin stratejisini yansıttığını söyledi.

Netanyahu'nun ve bu kararı alacak işgal rejiminin görüşmelerin sona ermesinden sorumlu olacağını belirten FKÖ Yürütme Kurulu, Filistin Yönetimi'nin özerk yönetimden devlete dönüşme adımlarını sürdüreceğini ifade etti.

FKÖ Yürütme Kurulu, Filistin Yönetimi'nin işgal rejimiyle imzalanan anlaşmalardan aşamalı olarak kurtulacağını belirtti.

Uluslararası toplumun Netanyahu'nun açıklamalarını kınamasından duyduğu memnuniyeti dile getiren FKÖ Yürütme Kurulu, Filistin Yönetimi'nin işgal rejiminin uluslararası hukuka aykırı kararlarını takip etmeyi sürdüreceğini bildirdi.

FKÖ Yürütme Kurulu, Filistin'in tavrını destekleyen ülkelere övgüde bulunarak, Arap ülkelerinden Arap Birliği zirvelerinde alınan kararları uygulamalarını istedi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler