Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın çağrısı üzerine binlerce Filistinli, abluka altındaki Gazze Şeridi’nin güneyinde yer alan Refah şehrinde siyonist işgal rejiminin ilhak planına karşı protesto yürüyüşü düzenledi.

Göstericiler, ellerinde Filistin bayraklarını taşıyarak, işgalci siyonistlere ve Filistin’in tasfiye edilmesinin önünü açacak ilhak planına karşı sloganlar attı.

Protestoya katılan göstericiler, yürüyüş sırasında sloganlar atarak ilhak planına karşı Batı Şeria'daki Filistinlileri harekete geçmeye ve işgalci siyonistlerin ile temas noktalarını ateşlemeye çağırdı.

Gösteriye katılan Hamas liderlerinden Mansur Bureyk, “Filistin topraklarının özgürlüğü, sadece direniş ile gerçekleşir. Ramallah’taki Filistin Yönetimi’nin, işgalci siyonistlere karşı direniş gösterecek hareketlerin önüne geçmemesi gerekir.” ifadelerine yer verdi.

Her Filistinlinin siyonist işgal rejimi ile normalleşmeyi reddetmesi gerektiğini belirten Mansur Bureyk, “Tarih, normalleşmeye çalışanları affetmeyecektir.” dedi. Son olarak Bureyk, Filistin topraklarının özgürlüğünün yakın olduğunu belirtti.

Siyonist rejim, işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan bazı bölgeleri ve Ürdün Vadisi'ni "ilhak" planı Gazze başta olmak üzere Filistin’in her şehrinde protesto ediliyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler