Kuruluşunun 32. yıl dönümü münasebetiyle Gazze'nin değişik bölgelerinde üç günden beri gösteriler ve yürüyüşler düzenleyen Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) bugün Orta Gazze bölgesinde büyük bir gösteri düzenledi.

Hamas'ın kuruluşunun yıldönümü için değişik etkinliklerin düzenlendiği gösteriye binlerce kişi katıldı. Gösteride ayrıca Filistin'deki muhtelif direniş hareketlerinin ileri gelenleri, gazeteciler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de yer aldı.

Gösteriye katılanlar Hamas'ın ileri gelenlerinden olan ve Filistin'in özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinde hayatlarını kaybeden şehitlerin fotoğraflarını taşıdılar.

Hamas'ın parlamento heyetinin başkan yardımcısı Dr. Abdurrahman El-Cemel yaptığı konuşmada Hamas'ın siyasi işbirliği ve Filistin'in ulusal kurumlarının iyileştirilmesi için elini uzatmaya devam ettiğini dile getirdi.

El-Cemel; "Hamas 32 yıl boyunca büyük fedakarlıklarda bulundu. Önünün kesilmesi için yürütülen çabaların hiçbiri onun iradesini kıramadı. Direniş, işgali boyun eğmeye zorlama, onun bu davayı tasfiye planlarını boşa çıkarma yolunda sürekli yükseliş içinde olan bir çaba gösterdi." dedi.

Hamas'ın ileri gelen liderlerinden olan Ahmed El-Kurd de Hamas'ın 32 yıl önce ortaya çıkışından bu yana çalışmalarını sürekli işgale karşı özgürlük mücadelesi projesi üzerinde yoğunlaştırdığını, kendisinin etrafındaki bölgesel ve uluslararası dengeleri gözettiğini ve başkalarının iç işlerine karışmama stratejisi güttüğünü vurguladı.

Gösteride bazı sanatsal faaliyetlere de yer verildi ve Hamas'ın kurucularından Abdulfettah Duhan'a onur ödülü verildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler