Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Filistin halkının ve İslam ümmetinin Kurban Bayramı'nı tebrik ettiği bayram mesajı yayınladı.

Hamas bayram mesajında, Filistin halkının, siyonist işgalcinin muhtelif oyunlar peşinde olduğu bir sırada bu bayramı karşıladığına dikkat çekerek bu halkın, işgale ve işgalcinin kirli oyunlarına karşı kararlı mücadelesinin de devam ettiğini dile getirdi.

Açıklamada Filistin halkının bu direnişinin, Yüce Allah'ın, gasıp işgalcinin mağlup edildiği ve Filistin'in tamamının özgürlüğüne kavuşturulduğu günleri göstermesine kadar süreceği belirtildi.

Hamas açıklamasında " Birliğimizle düşmanı yenilgiye uğratabiliriz, direnişimizi, kitlesel ve ulusal dayanışmamızı güçlendirebiliriz. Özellikle düşmanın davamızın ve tarihi haklarımızın üzerini çizmek için çaba sarf ettiği şu zor günlerde buna büyük ihtiyaç var." dedi.

Hamas açıklamasını Allah rızası için yapılan bütün ibadetlerin kabul edilmesi, dünyanın bütün mazlumlarının yaralarının sarılması, esir beldelerin özgürlüklerine kavuşması ve Filistin bayrağının kutsal beldelerin üzerinde özgürce dalgalanması için dua ederek bitirdi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler