Hong Kong'ta, yüksek riskli kabul edilen ülke ve bölgelerden seyahat eden yolculara uygulanan 21 günlük zorunlu karantina süresi, 5 Şubat'tan itibaren 14 güne indiriliyor.

Hong Kong Baş Yöneticisi Carrie Lam, Omicron varyantının kuluçka süresinin daha kısa olması nedeniyle bu değişikliği yaptıklarını açıkladı. Lam, şehre 5 Şubat'tan itibaren gelen yolcuların varışta 14 gün karantinada kalmalarının isteneceğini belirtti.

Hong Kong'da halen "yüksek riskli" kabul edilen 147 ülke ve bölgeden yolcuların önceden belirlenen otellerde 21 gün zorunlu karantinada kalmaları gerekiyor.

15 ülkeden gelen yolcular ise önce 4 gün özel bir tecrit merkezinde tutulduktan sonra karantina süresinin geri kalanını otellerde geçiriyor. "Orta riskli" ülkelerden gelen aşısız kişiler de aynı işleme tabi tutuluyor.

"Orta riskli" ülke ve bölgelerden gelen aşılı kişiler 14 gün, "düşük riskli" kabul edilen ülke ve bölgelerden gelen aşılı bireyler 7 gün zorunlu karantinada kalıyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler