El-Halil kentinin kuzeyindeki El-Arrub Kampı yakınlarında işgalci çetelerin ağır yaraladığı Filistinli bir genç şehid oldu.

El-Halil kentinin kuzeyindeki El-Arrub Kampı yakınlarında bugün öğle saatlerinde işgal çetelerinin saldırılarına direnişle karşılık veren Filistinli bir gencin şehid olduğu belirtildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 22 yaşındaki Ömer Heysem Bedevi’nin El-Halil’in kuzeyindeki El-Arrub Kampı yakınlarında göğsüne isabet eden kurşunla ağır yaralandıktan sonra şehid olduğunu bildirdi.

Bakanlık, gerçek mermiyle göğsünden yaralanan Bedevi’nin El-Halil’deki El-Ehli Hastanesi’ne ağır yaralı olarak getirildiğini ifade etti.

Hastane kaynakları, Filistinli gencin göğsüne isabet eden kurşunun sırtından çıktığını, ağır yaralı gencin ambulansla El-Halil’deki El-Ehli Hastanesi’ne kaldırıldığını, hastaneye getirildikten bir saat sonra Bedevi’nin şehit olduğunu açıkladı.

Bu arada, El-Halil’in güneybatısındaki Dura kentinden bir gencin kentin güney girişinde yaşanan çatışmalar sırasında gerçek mermiyle yaralandığı kaydedildi.

İşgal çeteleri, Filistin Yönetimi eski başkanı Yasir Arafat’ın 11 Kasım 2004’teki vefatının 15’inci yıldönümü münasebetiyle El-Halil kentinin kuzey ve güney girişlerinde düzenlenen etkinliklere saldırıda bulunmuştu. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler