Siyonist işgal güçleri, Batı Şeria'da ruhsatsız olduğu bahanesiyle Filistinlilere ait 5 evi daha yıktı.

Siyonist terör rejimi, Filistin'in El-Halil kentinin Yatta kasabası ile Batı Şeria'nın kuzeybatısında bulunan Beytüllahim'in Walaja köyünde, ruhsatsız olduğu bahanesiyle Filistinlilere ait 5 evi daha yıktı.

Yıkım öncesi Filistinlilerle siyonist işgalciler arasında çatışma çıktı.

Terör çetesi, evlerinin yıkılmasını istemeyen Filistinlilere göz yaşartıcı gaz ve plastik mermilerle saldırdı.

Saldırıda bir Filistinli yaralanırken birçok kişi de atılan gazlar nedeniyle boğulma tehlikesi geçirdi.

İşgalciler, son iki yılda Filistinlilere ait birçok evi ve yerleşim yerini yıkarken kendileri içinse binlerce ev inşa etti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıması, terör çetesi yönetimini daha da cesaretlendirmiş durumda.

Öte yandan Filistin resmi haber ajansı WAFA'da yer alan haberde işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Silvan Mahallesi'ne baskın düzenleyen siyonistlerin, aralarında Kudüs Bakanı'nın oğlunun da olduğu 5 Filistinliyi gözaltına aldığı belirtildi.

Haberde, Mahmud Abbas tarafından yeni atanan Kudüs Bakanı Adnan Adil Gays'ın oğlu Udey Gays'ın Silvan Mahallesi'ndeki evinden gözaltına alındığı kaydedildi. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler