​Yeni Zelanda'daki cami katliamının ardından İngiltere'nin başkenti Londra'da bir grup terörist, Cuma namazı için toplanan Müslümanlara saldırdı.

Yeni Zelanda'daki cami katliamının ardından haçlı zihniyetli teröristlerin Müslümanlara yönelik saldırıları sürüyor. İngiltere'nin başkenti Londra'da bir grup terörist, Cuma namazı için toplanan Müslümanlara saldırdı.

Londra'da Cannon Caddesi üzerindeki Ashaadibi Mescidi ve Toplum Merkezi önünde cuma namazı için bekleyenlere bir grup haçlı zihniyetli terörist, çekiç ve sopalarla Müslümanlara saldırdı.

Müslümanlar saldırganları püskürttü

Attıkları slogan ve küfürlerle İslam düşmanlıklarını açıkça ilan eden çetelere, Müslümanlardan bazıları karşılık vererek çeteleri geri püskürttü.

Çeteler arkadaşlarını da olay yerinde bırakıp kaçmaya çalıştı

Sosyal medyada yayımlanan görüntülerde ellerinde kesici alet bulunan çetelerin geldikleri araçla kaçmaya çalıştıkları görülürken içlerinden biri de telaş nedeniyle arabaya binemeyince kaportanın üzerine atladığı ve bu şekilde bölgeden uzaklaştıkları görülüyor.

Saldırıda bir Müslümanın yaralandığı ve arkadaşları tarafından hastaneye götürüldüğü belirtildi.

Polis, saldırganları yakalamak için çalışma başlattı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler