NATO Askeri Komite Başkanı Hava Orgeneral Sir Stuart Peach, "Rusya’dan S-400 alacak Türkiye’ye müdahale edemeyiz, bu bizim işimiz değil." dedi.

NATO Askeri Komite Başkanı Hava Orgeneral Sir Stuart Peach, Türkiye’ye hangi silahı satın alıp almayacağını tavsiye etmenin ittifakın görevi olmadığını söyledi.

Rusya’dan S-400 savunma sistemi alacak olan Türkiye’ye bu konuda müdahalede bulunamayacaklarını belirten Peach, “Türkiye çok güçlü ve bağımsız bir müttefik, Türkiye’nin NATO ile dayanışması çok önemli. Türkiye, NATO’ya ve ittifakın operasyonlarına önemli katkı yapıyor. Bunun karşılığında NATO da coğrafi açıdan dört yol ağzındaki Türkiye’ye önemli destek veriyor." dedi.

Rusya ile ilişkiler ve S-400 savunma sistemi satın alınmasıyla ilgili Peach, “Bu satın alma ulusal bir konu, silah seçimi tercihi NATO’nun işi değil.” ifadesini kullandı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler