Netanyahu'nun yeni konutlar inşa edileceği sözü üzerine Siyonistler Batı Yaka'nın Selfit vilayetinde 30 dönüm arazide çalışma yaptı.

Batı Yaka'nın Selfit vilayetinden çiftçiler, Selfit'in kuzeyindeki siyonistlerin kendilerine ait tarım arazilerinde izinsiz olarak çalışma yaptıklarını söyledi.

Filistinli çiftçiler, konuyla ilgini yaptıkları açıklamada, Yahudi yerleşimcilerin arazilerinde çalışma yaptıklarını, işgal çetelerinin ırkçı ayrım duvarının arkasında kalan arazilerine üç gün ulaşma izni vermesinin ardından öğrendiklerini bildirdi.

Çiftçiler, duvarın arkasındaki arazilerinden şu ana kadar 30 dönüm üzerinde çalışma yapıldığını ve siyonist yerleşimcilerin bölgedeki arazilerde çalışma yapmaya devam ettiklerini belirtti.

Kaynaklar, siyonistlerin çalışmalarının Netanyahu'nun seçim kampanyası sırasında ariel yahudi yerleşkesinde 800 yeni konut inşa etme sözü vermesinin ardından geldiğine dikkat çekti.

Ariel yahudi yerleşkesinde inşaat faaliyetlerinin görülmemiş bir şekilde arttığına işaret eden kaynaklar, işgalcilerin geçtiğimiz günlerde karar aldıkları tıp fakültesi için birçok yeni bina inşa edilmekte olduğunu söyledi.

Kaynaklar, Batı Yaka'daki üniversite için laboratuvarların ve çeşitli hizmet binalarının inşa edildiğini kaydetti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler