Fransa'da Cumhurbaşkanı Macron yönetiminin emeklilik reformu protestoları dolayısıyla, başkent Paris'te yoğun güvenlik önlemleri devam ediyor.

Emniyet yetkilileri, geniş çaplı olması beklenen protestolar nedeniyle dükkân ve restoranların başkent Paris genelinde kapalı kalması çağrısı yaptı.

Havalimanı çalışanları, öğretmenler ve diğer kamu çalışanlarının katıldığı greve, başkent Paris dışından da yoğun katılım olması bekleniyor.

Ülke genelinde tren seferlerinin sadece beşte biri yapılabildi. Paris'te gündüz saatlerinde olağanüstü trafik yoğunluğu ile uçak seferlerinde de aksamalar yaşanıyor.

Sarı yeleklilerin gösterilerinin ardından çok sayıda sektör çalışanı, Macron yönetiminin hazırladığı emeklilik reformuna tepki göstermek amacıyla ülke genelinde süresiz grev başlatmıştı.

Söz konusu reform, emeklilikte memur ve işçi ayrımını, ayrıcalıkları kaldırmayı, emeklilik yaşını kademeli olarak 62'den 64'e çıkarmayı öngörüyor ve onlarca sektörü olumsuz etkiliyor. (İLKA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler