Rusya'nın, Sofya Büyükelçiliği'nde görevlendirilen Savunma Ataşesi 'ne Bulgaristan’ın vize vermemesi üzerine Moskova yönetimi, Bulgaristan'ın Moskova Büyükelçiliğinde görevli bir diplomatı sınır dışı ettiğini açıkladı.

Rusya ile Bulgaristan arasında yaşanan TürkAkım'ı geriliminden sonra, iki ülke arasında şimdi de diplomat krizi yaşanıyor.

Moskova-Sofya arasındaki ilişkilerde gerilim. Rusya'nın, Sofya Büyükelçiliği'nde görevlendirilen Savunma Ataşesi'ne Bulgaristan'ın vize vermemesi üzerine Moskova yönetimi, Bulgaristan'ın Moskova Büyükelçiliğinde görevli bir diplomatı sınır dışı ettiğini duyurdu.

Moskova, kararın misilleme amacıyla yapıldığı bildirdi.

Rusya ile Bulgaristan arasında yaşanan TürkAkım'ı geriliminde, iki ülke liderlerinin yaptıkları açıklamalar ile tansiyon yükselmişti. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Bulgaristan'ı TürkAkım projesini kasıtlı olarak geciktirmekle suçlamıştı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler