Rus Kronshtadt şirketi, Rusya'da silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) seri üretiminin yapılacağı ilk fabrikanın inşasına başladıklarını duyurdu.

Kronshtadt Genel Müdürü Sergey Bogatikov, "Bu tesis gerek Rusya Savunma Bakanlığı gerekse de diğer taraflarca verilen Orion siparişlerini karşılamamıza imkân tanıyacak" dedi.

Rusya'dan Orion (İnohodets) adlı SİHA'yı geliştiren Kronshtadt şirketi, SİHA'ların seri üretiminin gerçekleştirileceği bir fabrika inşa etmeye başladı.

Şirketin açıklamasına göre Moskova Bölgesi'ndeki Dubna kentinde inşa edilecek fabrikanın kasım ayında açılması planlanıyor.

Rusya Savunma Bakanlığı, Aralık 2020 sonunda en modern silahların fotoğraflarının yer aldığı 2021 takvimini yayınlamış ve Orion adlı SİHA'nın fotoğrafı ilk kez kamuoyuyla paylaşılmıştı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler