Filistin Esirler Cemiyeti, işgal altındaki Batı Şeria ile Doğu Kudüs’ün çeşitli bölgelerinde 41 Filistinlinin işgal rejimi tarafından alıkonulduğunu açıkladı.

Cemiyetten yapılan yazılı açıklamada, siyonist işgal rejiminin, gece saatlerinde başta Ramallah kenti olmak üzere Batı Şeria'nın bazı bölgelerine baskın düzenlediği belirtildi.

Açıklamada, ayrıca işgal altındaki Doğu Kudüs’ten kişilerin de aralarında bulunduğu 41 Filistinlinin gözaltına alındığı ifade edildi.

Coronacirus salgını gölgesinde yapılan operasyonun insanlık suçu olduğuna vurgu yapılan açıklamada, işgal rejiminin 2021’in başından bu yana ilk büyük gözaltı operasyonu yaptığına dikkat çekti.

İşgal altındaki Necef Çölü’nde bulunan Ramon cezaevinde 7 mahkuma daha Covid-19 teşhisi konulduğu belirtilen açıklamada, virüse yakalananaların sayısının 200'e yaklaştığı ifade edildi.

Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 4 bin 400 Filistinli siyonist işgalciler tarafından alıkonuluyor. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler