Siyonist işgal rejimi sözde polisi, Mescid-i Aksa'da kılınan teravih namazının ardından bir kez daha Müslümanlara saldırdı.

Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde Filistinlilere yönelik saldırılar bu akşam saatlerinde de sürdü.

Filistinliler, önce akşam namazından sonra Doğu Kudüs'te, siyonist işgalcilerin saldırısına uğradı. Saldırılarda çok sayıda kişi yaralanırken bazı Filistinliler de alıkonuldu.

Mescid-i Aksa'da kılınan teravih namazının ardından Filistinliler bir kez daha hedef alındı. Siyonist işgal rejimi sözde polisi, aralarında kadın ve çocukların da olduğu Filistinlilere ses bombalarıyla saldırdı.

Filistinli gençler de Mescid-i Aksa'nın güney batısındaki El-Meğaribe (Faslılar) Kapısı önünde işgalci Siyonistlere karşılık verdi. Burada yaşanan olaylarda da çok sayıda kişi yaralanırken bazı Filistinliler alıkonuldu. Yaralananlar arasında gazetecilerin de olduğu ifade edildi.

Harem-i Şerif'in bazı noktalarına barikatlar kuran Filistinliler, buradan ayrılmayacaklarını dile getirerek sık sık "Canımız, kanımız sana feda Aksa" sloganı attı.

Mescid-i Aksa çevresindeki gerginliğin devam ettiği aktarıldı.

 (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler