Venezuela Cumhurbaşkanı'nın Yürütme İşlerinden Sorumlu Yardımcısı Delcy Rodriguez, ABD, Brezilya ve Kolombiya'yı bu ülkeye askeri müdahale hazırlığında olmakla suçladı.

Venezuela Cumhurbaşkanı'nın Yürütme İşlerinden Sorumlu Yardımcısı Delcy Rodriguez, ABD ve müttefiklerinin Venezuela'ya yönelik komploları konusunda uluslararası camiaya uyarıda bulundu.

Rodriguez, ABD, Brezilya ve Kolombiya'nın Venezuela halkının iradesini yok sayarak, bu ülkeye yönelik komplolarını hayata geçirmek için askeri müdahale hazırlığında olduğunu söyledi.

Delcy Rodriguez'in açıklamalarından önce Venezuela'nın BM daimi temsilcisi Samuel Monca da 10 Nisan tarihinde Washington'da Venezuela'ya askeri müdahale konusunda gizli bir toplantı düzenlendiğini söylemişti.

ABD, Venezuela'ya yaptırımları arttırıp müdahalelerini sürdürerek, emperyalizm karşıtı siyasetiyle bilinen Maduro yönetimini devirmeye çalışıyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler