​Afganistan'da bini aşkın kişinin vefat ettiği depremden etkilenenler için yardım kampanyası başlatan Yetimler Vakfı, bölgede sıcak aş dağıttı.

Yetimler Vakfı, geçtiğimiz gün Afganistan'da 5,9 büyüklüğünde gerçekleşen depremden zarar gören vatandaşlara sıcak yemek yardımı dağıtmaya başladı.

Yetimler Vakfı, depremin ardından "Afganistan’a Acil Yardım" çağrısıyla yardım kampanyası başlatmış, hayırseverlerin iletişim ve detaylı bilgi için 0549 540 29 21 numarasını paylaşmıştı.

Afganistan'da geçtiğimiz gün Paktika eyaletinde meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremde 1000'i aşkın kişi hayatını kaybetmiş, 1500'ü aşkın kişi de yaralanmıştı.

Ahundzade'den dünyaya yardım çağrısı

Afganistan İslam Emirliği lideri Molla Heybetullah Ahundzade, yaşanan deprem nedeniyle yayımladığı taziye mesajında da uluslararası toplumu, hayır kurumlarını ve tüm insani yardım kuruluşlarını bu büyük trajedide Afgan halkına yardım etme çağrısında bulunmuştu. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler