Yunanistan parlamentosunda, topluma açık yerlerde molotof kokteyli kullananlara karşı cezai yaptırım uygulanmasını öngören yasa tasarısı kabul edildi.

Adalet Bakanlığı’nın sunduğu tasarı, Ceza Kanunu ve Ceza Muhakemesi Kanunu’na değişiklikleri öngörüyor. Buna göre, kamu düzenine karşı işlenen suçlar için uygulanan cezalar büyük oranda artırıldı.

Ceza Kanunu’nda önemli değişiklikler getiren yeni yasa, terör ve kamu düzenini bozma suçlarına uygulanan cezaları artırıyor.

Kamuya açık alanlarda molotof kokteyli kullananlar 10 yıla varan hapis ile cezalandırılacak. İnsan hayatını tehlikeye atabilecek patlayıcı veya patlayıcı cihazlarının depolanması, satışı ve imalatı da 3 yıla varan hapis ile cezalandırılacak.

Büyükelçilik, bakanlık, hastane, mahkeme ve sosyal hizmetler gibi devlet, kamu ve özel binaların yasa dışı işgali için 3 yıla varan hapis cezası öngörülüyor.

İnternet veya başka yollarla aleni olarak terör saldırısı işleme ya da saldırıya teşvik etmekle tehdit edenlere karşı 3 yıla varan hapis cezası uygulanacak.

Yeni yasaya göre, görevlilere rüşvet  verenler için 8 yıla kadar hapis ve para cezası öngörülüyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler