​24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle, görevleri başındayken katledilen öğretmenler için mevlid ve hatim duası okutuldu.

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında, Şevket Başak Camisi'nde, şehit öğretmenler için mevlid ve hatim duası okutuldu.

Suriye Şam Emevi Cami Müezzini Hafız Şeyh Münir Abdulcebbar’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, İl Müftülüğü görevlileri de mevlid ve hatim duası okudu.

Programa, Batman Valisi Hulusi Şahin’in yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Okunan mevlid ve kasidelerin ardından, hatim duasıyla devam program İl Müftü Yardımcısı Ahmet Duran tarafından yapılan dua ile son buldu.

Öğrenciler cami girişinde cemaate gül suyu, cami çıkışında ise lokum ikramında bulundular.

Programın ardından açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, “24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle yaptığımız etkinliklerden biriydi bu. Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüze bağlı okullardaki öğrencilerimizin, imam hatip lise ve ortaokul öğrencilerimizin okumuş oldukları hatmi şerifler, bugün müftülüğümüzle beraber yaptığımız ortak bir Mevlid programıyla, hatim duası yapılarak, hayatını kaybeden öğretmenlerimizin ruhlarına hediye edildi. Cenab-ı Hak onların şehadetini kabul etsin, onları cennetiyle mükâfatlandırsın.” dedi.  

Tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü de kutlayan Kurtaran, “Tabi ülkemizde çok sayıda şehit öğretmenimiz var. Biz onları 24 Kasım törenleri münasebetiyle tüm Türkiye genelinde bugün okunan hatim dualarıyla tekrar yâd ettik. Ayrıca bu ulvi mesleği icra eden tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Onlara huzur, mutluluk ve saadet diliyorum. Ülkemiz, milletimiz ve İslam âlemi için inşallah iyi nesillerin yetişmesine vesile olacakları bir hizmet yürüttüklerinin zaten farkındadırlar. Onlara çalışmalarında başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı. (Mehmet Sait Çelik, M. Fatih Akgül -İLKHA)  

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler