Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre 16 üniversiteye rektör ataması gerçekleştirildi.

2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 13. maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin 2, 3. ve 7. maddeleri gereğince Dicle Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Karakoç atandı.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı hocalarından olan Karakoç, daha önce Karabük Üniversitesi’nde görev yaptı.

Prof. Dr. Mehmet Karakoç'tan önce rektörlük yapan Prof. Dr. Talip Gül ise Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Dicle Üniversitesi rektörlüğüne 13 Ağustos 2016 yılında atanmıştı.

Yaklaşık 35 yıldır yıldır Dicle Üniversitesi'nde görev yapan Gül, Dicle Üniversitesi'nde 8 yıl görev yaptıktan sonra görev süresi dolmadan FETÖ/PDY soruşturmasında tutuklanan rektör Ayşegül Jale Saraç'tan boşalan koltuğa getirilmişti. 

Dicle Üniversitesi yeni rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç kimdir?

1972 yılında Nevşehir'in Kozaklı ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Kırşehir’de tamamlayan Karakoç, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirmiştir.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon alanında uzmanlığını aldıktan sonra aynı alanda Doçent ve Profesör oldu. Anadolu Üniversitesi AÖF. Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programından da mezun olan Karakoç’un, ulusal ve uluslararası yayınlarda ve bilimsel toplantılarda  yüzlerce makalesi mevcut olup altı yüzden fazla bilimsel atıf almıştır.

Başta Dicle Üniversitesi olmak üzere çeşitli kamu kurumlarında 20 yıla yakın başhekimlik ve başhekim yardımcılığı, özel sağlık kuruluşlarında da müdürlük görevini yürütmüştür. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler