Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde, Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılan Hafızlık Tespit Sınavı'nda başarılı olan 4'ü erkek, 18'i kız olmak üzere, toplam 22 öğrenciye hafızlık belgeleri verildi.

Tepret Camii'nde düzenlenen hafızlık belgesi takdim töreninde konuşan ilçe müftüsü Mahmut Kaya, hafızlığın faziletine dikkat çekerek, her dönem mezun veren iki Kur'an kursuna ilaveten yoğun talep üzerine en kısa zamanda üçüncü kursu da faaliyete alacaklarını belirtti.

Hafızları tebrik eden Kaya, "Önümüzdeki süreçte hem kurslarımızın hem de mezunlarımızın devamı artarak gelecektir inşallah. Biz sizlerin yetişmesi için her türlü maddi ve manevi desteği vermeye çalışıyoruz. Anne ve babalarınıza, emeği geçen hocalarımıza, güzide Kur'an kurslarımıza destek veren değerli Viranşehir halkımıza teşekkür ediyoruz." dedi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler