Nakil ve Yerleştirme Komisyonu başvuruları almaya başladı

Batman'da ortaokulu bitirip halen bir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen öğrenciler, açık öğretim öğrencileri ve sınıf tekrarına kalan öğrenciler için oluşturulan "Nakil ve Yerleştirme Komisyonu" müracaatları almaya başladı.

Ortaokulu bitirmiş olup tercih ve nakil dönemlerinde herhangi bir ortaöğretim kurumuna halen yerleşemeyen öğrenciler, açık öğretimde okuyan ve örgün eğitime geçmek isteyen öğrenciler ile sınıf tekrarına kalan öğrenciler için oluşturulan Nakil ve Yerleştirme Komisyonu Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü A blok giriş katında müracaatları almaya başladı.

Komisyon 10-15 Eylül tarihleri arasında başvuruları alacak. Sabah mesai saatinin başlamasıyla nakil ve yerleştirme komisyonuna müracaat eden veliler çocuklarıyla birlikte müracaat formunu doldurarak komisyona teslim ettiler.

Nakil ve Yerleştirme Komisyonunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdür Vekili Bahattin Atilla, komisyon üyelerinden bilgi aldı, veli ve öğrencilerle sohbet edip hayırlı olması dileğinde bulundu.

Atilla'nın komisyon ziyaretinde Nakil ve Yerleştirme Komisyon Başkanı ve Şube Müdürü Cemal Konakçı da hazır bulundu.

Öğrenciler 14 Eylül Cuma günü mesai saati bitimine kadar nakil ve yerleştirme komisyonuna müracaat ederek 5 tercih yapabilecek. (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler