Öğrencilerin kaynak sıkıntısı çekmemesi için gerekli çalışmaların devam edeceğini ifade eden Siirt İl Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, bütün öğrencilerin ulaşabileceği bir ödev sisteminin hayata geçirildiğini kaydetti.

Edip, gönüllü öğretmenler tarafından hazırlanan ödevlerin, Milli Eğitim Müdürlüğünün resmi web sitesi, sosyal platformlarından ve EBA TV sistemi üzerinden kısa sürede birinci sınıftan 12’nci sınıfa kadar tüm kademedeki öğrencilere ulaşımın sağlandığını söyledi.

Öğrenciler için bir ödev sistemi geliştirdiklerini belirten Edip, "Covid-19 salgını nedeniyle bir süredir öğrencilerimiz okullarından uzak kalmış ve bu süreçte bakanlığımız tarafından EBA aracılığıyla uzaktan eğitime geçilmişti. Siirt Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, EBA’ya destek amaçlı ve bütün öğrencilerimizin ulaşabileceği bir ödev sistemi geliştirdik. Yapılan koordinasyonla kısa sürede ödevleri 60 binin üstünde öğrencimize ulaştırmış olduk. Uzaktan eğitim süreci boyunca öğrencilerimizin kaynak sıkıntısı çekmemesi için gerekli çalışmalarımız devam edecektir.”(İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler