Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ABD'nin Türkiye'den ithal edilen çelik ürünlerinde uyguladığı ilave vergileri yüzde 50'den yüzde 25'e düşürmesi sonrası Türkiye'nin ABD menşeli 22 ithal ürüne uyguladığı ek vergilerin yarı yarıya düşürdüğünü açıkladı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye'nin ABD menşeli 22 ithal ürüne uyguladığı ek vergilerin yarı yarıya düşürdüğünü açıkladı.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan Bakan Pekcan, "Bilindiği üzere 17 Mayıs tarihinde ABD, Türkiye'den ithal edilen çelik ürünlerinde uyguladığı ilave vergileri yüzde 50'den yüzde 25'e düşürmüştür. Türkiye bu kararın ardından mütekabiliyet gereği ABD menşeli 22 ithal ürüne uyguladığı ek mali yükümlülükleri yarı yarıya düşürmüştür. Bu karar ile ABD ürünlerine uygulanan 521,2 milyon dolar tutarında ilave vergi 260,6 milyon dolara inecektir. ABD ile ticaretin önündeki engellerin kaldırılması ve hükümetlerimiz tarafından ortaya konulan 75 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşmak için çalışmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı. (İLKHA)


YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler