Gaziantep’te hayvan yetiştiriciliğinin teşvik edilmesi kapsamında dar gelirli hayvan yetiştiricilerine küçükbaş ve büyükbaş hayvan desteği verildi.

Şahinbey Belediyesi, üretimin artması için hayvan yetiştiricilerine 14 bin ton hayvan yemi, 243 aileye 184 adet büyükbaş, 2 bin 567 adet küçükbaş canlı hayvan desteğinde bulundu.

Şahinbey Belediyesi tarafından tamamı hibe olarak dağıtılan canlı hayvanlar yavrulayarak sayılarını arttırdı.

Hayvan yetiştiricilerini köylerinde ziyaret eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, hayvan yetiştiricilerine dağıtılan hayvanların sayısının arttığını belirtti.

Köylerde yaşayan dar gelirli hayvan yetiştiricilerine küçükbaş ve büyükbaş hayvan desteği verdiklerini hatırlatan Tahmazoğlu, “Hayvan yetiştiricilerimize verdiğimiz 184 tane inek doğum yaptı. İnşallah bu sayı her yıl katlanarak artacak. Yine dağıtmış olduğumuz koyunlarda yavruladı. 2 bin 500’ün üzerinde olan koyun sayısı 3 bin geçti. Dağıttığımız hayvanlar çoğaldıkça bizimde mutluluğumuz artıyor. Dağıtılan hayvanlar ailelerin geçimine de ciddi anlamda katkı sağlanmış oluyor. Güzel bir proje oldu emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Şahinbey Belediyesi’nin sağladığı destekten faydalanan hayvan yetiştiricileri de desteklerinden dolayı Tahmazoğlu’na teşekkür ettiler. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler