Batman İŞKUR'dan engelli ve eski hükümlülere 545 bin liralık hibe desteği verileceği bildirildi.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Batman İl Müdürü Besim Eviz, engelli ve eski hükümlülere 545 bin liralık hibe desteği verileceğini belirtti.

Eviz, İŞKUR olarak engelli ve eski hükümlü istihdam etmeyen işverenlerden tahsil edilen idari para cezalarının, engelli ve eski hükümlülere mesleki eğitim ve iş kurma desteği olarak verilmeye devam ettiğini söyledi.

Girişimcilik belgesine sahip engelli ve eski hükümlülere yönelik verilecek desteklere değinen Eviz amaçlarının; engellilerin ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına ve engellilerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmelerine yardımcı olmak olduğunu kaydetti.

Eviz, "Engelli ve eski hükümlülere yönelik olarak İl Müdürlüğümüzce yapılan proje çağrıları sonucunda İl Müdürlüğümüzde toplam 35 adet engelli ve eski hükümlülere yönelik proje başvurularından 9 proje Genel Müdürlüğümüz nezdinde yapılan çalışmalar neticesinde onaylanmış olup 36 engelli ve bir eski hükümlü projesine destek sağlanmıştır. Bu 9 proje için 545 bin liralık destek sağlanmıştır." dedi.

Açıklamasının devamında Eviz, "Mesleki Eğitim veya Girişimcilik Belgesine sahip ve en az yüzde 40 engel durumu bulunan engelli ve eski hükümlüler bu hibeden faydalanabilecek. Önümüzdeki dönem bu hibeden yararlanmak isteyen engellilerin 2020 yılının birinci dönem projeleri için 18 Aralık'a kadar başvuru yapmaları gerekmektedir. Vatandaşlar, başvuru rehberi ve formlara İŞKUR'un internet sitesinden ulaşabilecek." ifadelerini kullandı. (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler