Bitlis'in Tatvan ilçesinde 100 kişi, girişimcilik kursunun ardından sertifika aldı.

Tatvan Esnaf ve Sanatkârlar Odası (ESO), Bitlis Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve KOSGEB Van Hizmet Merkezi Müdürlüğünün işbirliğiyle açılan ve yaklaşık bir ay devam eden girişimcilik kursunu başarıyla tamamlayan 100 kursiyere sertifikaları verildi.

Tatvan Halk Eğitim Merkezinde konuşan törende konuşan Bitlis Valisi Orhan öztürk, girişimcilik kurslarının önemine vurgu yaptı, bu tür kurslar sayesinde işsizliğin azaldığını ve buna paralel olarak istihdamın da arttığını sözlerine ekledi.

Girişimcilik kursu için yoğun bir taleple karşılaştıklarını belirten Tatvan ESO Başkanı Emrullah Tekin,"Girişimcilik eğitimini alıp, aldıklarını eğitim sonucunda girişimcilik ve üretkenlik anlamında ufku genişleten ve sertifika almaya hak kazanan 100 kursiyerimizin yaşamlarının ileri yıllarında aldıkları eğitimi pratiğe geçirip, kentimizin ve ülkemizin ekonomisine ivme kazandıracak girişimlerde bulunmalarını temenni ediyoruz. Yine bu noktada Tatvan ESO olarak, girişimci her birey için elimizden gelen desteği sunacağımızı belirtirken, hepsine yeni iş hayatlarında başarılar diliyorum." şeklinde konuştu.

Sertifikaları verilen kursiyerler, aldıkları eğitim ve belge ile 30 bin TL hibe, 70 bin TL de 2 yıl sonra geri ödemeli faizsiz kredi ile işyerini açabilecekler.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler