HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelere Kütahya’dan katılan acılı anne Hatice Levent, "Su içsem bardağımdasın yemek yesem kaşığımdasın yavrum" diye seslendi.

HDP Diyarbakır İl Başkanlığının önündeki evlat nöbetine katılımlar devam ediyor. 3 Eylül’de 3 kişiyle başlayan oturma eylemine Kütahya’dan gelen acılı anne Hatice Levent’in katılmasıyla birlikte, evlat nöbetindeki aile sayısı 45’e çıktı.

Bitlis’te üniversite okurken 2015 yılında kandırılarak dağa gönderilen kızı Fadime Levent (18) için oturma eylemine katılan acılı anne Hatice Levent, kaçırıldığı günden bu yana kızından haber alamadığını söyledi.

Kendisine bakması için bin bir yoklukla kızını büyüterek okuttuğunu dile getiren anne Hatice Levent, “Kızım henüz üniversite birinci sınıfını bitirirken, Bitlis’te kaçırıldı. Beynine girerek kandırdılar çocuğumu. Ben çocuğumu istiyorum. Arkadaşlarının açtığı telefon ile öğrendim kaçırıldığını. Kendisinden haber alamadım. Öldüğünü söylediler. Bakmak istemiyorum ve inanmıyorum. Buradaki anneleri gördüm, onlardan güç, kuvvet alarak geldim. Kızımı bulmak için her yere gidebilirim. Fadime yavrum, seni ne yokluklarla büyüttüm. Ne olur yuvamıza dön. Okuyup da bana bakacaktın yavrum. Yavrum senin yerin benim yanımdır. Su içsem bardağımdasın yemek yesem kaşığımdasın yavrum” dedi. (Mehmet Sait Çelik, Şükrü Tontaş İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler