وقف دست ایتام اروپا به علت زلزله ای که روز سه شنبه در آلبانی رخ داد، به این کشور رفته و پس از تحقیقاتی در محل زلزله، به زلزله زدگان کمک کرد.

وقف خیریه بین المللی دست ایتام اروپا برای کمک به زلزله زدگان زلزله ای به بزرگی 6.3 ریشتری آلبانی، به این کشور رفته و پس از انجام تحقیقات لازم به زلزله زدگان کمک کرد.

پس از اینکه وقف دست ایتام اروپا کمک های خیرین ترکیه ای و اروپایی را به نیازمندان آفریقایی رساند، به علت زلزله ای که در 26 نوامبر در آلبانی رخ داد، کمکهایی را که فورا جمع شده بودند، به زلزله زدگان رساند.

حسین آتش، معاون رئیس وقف دست ایتام اروپا با بیان اینکه پس از فعالیتهایی که در آفریقا انجام دادند، به منطقه زلزله ای آلبانی آمدند، گفت: در شهرهای تیران و دراچ آلبانی زلزله ای رخ داد. ما نیز پس از برگشت از آفریقا در آلبانی شروع به کار کردیم. اکنون به زلزله زدگان منطقه دراچ بسته مواد غذایی و پتو دادیم. اینجا 49 نفر کشته و هزاران نفر زخمی شدند. علاوه بر این بیش از هزار ساختمان آسیب دیده است.

آتش افزود: به علت اینکه اینجا کشور بالکانی است، هوا سرد است و زمستان می آید. امروز چادرهای منطقه زلزله برداشته شدند. مردمی را که در زلزله خانه هایشان خراب شده و آسیب دیده بودند به مدارس و باشگاه ها بردند. ما نیز به عنوان دست ایتام اروپا با مرکز تحقیقات زلزله دیدار کردیم. اکنون به میدانی که کمکها جمع شدند، کمکهای خود را تحویل دادیم. به پخش بسته مواد غذایی و پتو شروع کردیم.

آتش با اشاره به اینکه در آینده نیز به کمکهای خود در کشورهای بالکانی ادامه خواهند داد، به علت کمک هایشان از خیرین تشکر کرد.  (ILKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

اخبار مرتبط

انتخاب سردبیر

Mobil Uygulamamızı İndirin

برگزیده ها