زیر چارچوب پروژه ای که توسط 20 انجمن مردمی اغاز یافت، وقف کمک های بشری حق و آزادی های بشر به فلسطینیانی که در لبنان زندگی می کنند، کمک رسانی کرد.

مهاجرانی که در نتیجه حملات، فشارهای رژیم صهیونیستی 72 سال است در مناطق مختلف لبنان زندگی می کنند، در اردوگاه های خود و در خرابه هایی که آفتاب نمی بیند، زندگی می کنند.

به علت تو در تو بودن خطوط برقی و آب و به علت باران ها، سالانه نزدیک 50 نفر جان خود را از دست می دهد.

برای مهاجرانی فلسطینی که در لبنان زندگی می کنند و تعدادشان از 500 هزار نفر بیشتر است، انجمن های مردمی ترکیه شروع به فعالیت نمود. انجمن ها با این پروژه در نظر دارند که نیازهای اضطراری فلسطنیان را برآورده کنند.

وقف کمک های بشری ترکیه ابتدا به 15 هزار پناهجو در استان های بزرگ لبنان مانند بیروت، طرابلوس رسید. به هزاران خانواده غذا، پاکت معیشتی، پاکت مواد پاکیزگی توزیع کرد. همچنین یک مرکز بهداشتی در ارودگاه پناهجویان برج البرجنه افتتاح نمود.

بلال گوندوغدو، عضو واحد رسانه ای وقف کمک های بشری ترکیه با اظهار اینکه 25 سال است در منطقه کمک رسانی می کنند، بیان کرد که در کنار لبنان، در کشورهای فلسطین و سوریه نیز به کمک رسانی ادامه می دهند. وی با اشاره به اینکه با این پروژه به 15 هزار مهاجر فلسطینی کمک های بشری رساندند، گفت: در فصل زمستان هستیم. اوضاع اردوگاه های خیلی خراب است. اگر بتوانیم با کمک خیرین نیازهای مهاجران برطرف کنیم، خیلی خوب می شود. از خیرین خیلی متشکریم.  (ILKHA)

 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

اخبار مرتبط

Bizi Takip Edin

انتخاب سردبیر

Mobil Uygulamamızı İndirin

برگزیده ها