Resmi Gazete'de yayımlanan kararda, 13 hâkim ve savcı için "FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile iltisak ve irtibatlarının sabit olduğu görülmüştür." denildi.

Hâkim ve Savcılar Kurulu, FETÖ soruşturması kapsamında geçici olarak görevden uzaklaştırılan 13 hâkim ve savcıyı meslekten ihraç etti.

Meslekten ihraç edilen hâkim ve savcıların "Bursa Cumhuriyet Savcısı Mehmet Şakir Karataş, daha önce tedbiren görevden uzaklaştırılan Gaziantep Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aksu, Gaziosmanpaşa Hâkimi Ahmet Şaldırdak, Kumluca Hâkimi Gülşah Kavak, Bayburt Hâkimi Havva Nur Fidan, Muş Cumhuriyet Savcısı Mehmet Emin Bora, Midyat Hâkimi Kübra Tunçay, Bingöl Cumhuriyet Savcısı Hayati Çetin, Şırnak Cumhuriyet Savcısı Emrah Çiçek, Eğil Hâkimi Murat Çiçek, Şile Cumhuriyet Savcısı Habip Gündüz, Kuşadası Cumhuriyet Savcısı Ramazan Çevik ve Gölbaşı Cumhuriyet Savcısı Selahattin Yılmaz." olduğu belirtildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler