Şırnak'ta PKK'ye yönelik gerçekleştirilen operasyonda patlayıcı yapımında kullanılan 30 kilogram amonyum nitrat ele geçirildi.

Şırnak'ın Silopi ilçesi Derebaşı köyü Cudi Dağı bölgesinde, PKK'ye yönelik gerçekleştirilen operasyonda, 30 kilogram amonyum nitratın yanı sıra çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildiği bildirildi.

Konuyla ilgili Valilik tarafından yapılan açıklamada, "Bahar ve yaz aylarında geçici olarak kullanıldığı değerlendirilen 3 mağara, 2 barınma alanı ve 1 sığınak tespit edilmiş olup operasyon bölgesinde; 2 EYP düzeneği, 30 kilogram amonyum nitrat, 2 ruhsatsız av tüfeği, EYP yapımında kullanılan pil, kablo ve metal parçalar ile yaz aylarında kullanıldığı değerlendirilen çok miktarda yaşam malzemesi (eski) ele geçirilmiştir." denildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler