​Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde meydana gelen şiddetli rüzgâra dayanamayan çatılar uçtu, hastane ve binalarda maddi hasar meydana geldi.

Doğubayazıt ilçesinde bu sabah saatlerinde başlayan rüzgâr şiddetini artırarak devam etti.

Şiddetli rüzgârın etkili olduğu ilçede, çatılar yerinden uçtu, binalarda maddi hasar meydana geldi.

Şiddetli rüzgâr ilçenin birçok yerinde olduğu gibi özellikle Dr. Yaşar Eryılmaz Hastanesi ve yakınındaki TOKİ konutlarının çatılarını uçurarak maddi hasara yol açtı.

Sabah saatlerinde başlayan rüzgâr, önce Dr. Yaşar Eryılmaz Hastanesinin çatısını uçurdu. Daha sonra hastane konutları olarak bilinen, hastane yakınındaki TOKİ konutlarından K19 ve K20 binalarının çatılarını söktü.

Ağrı Doğubayazıt'ta şiddetli rüzgâr çatıları uçurdu

Görgü tanıkları, rüzgârın uçurduğu çatıların diğer binalara da zarar verdiğini belirttiler.

Ramazan Bayramı'nda uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeni ile vatandaşların evlerinde olmaları olası bir can kaybını önledi.

Ağrı Doğubayazıt'ta şiddetli rüzgâr çatıları uçurdu

Çatıların uçmasının ardından evlerinden çıkan vatandaşların yol ortasına saçılan çatıları toplayarak yolun kenarına bıraktıkları görüldü.

Çatıları uçan bina sakinleri, bu pandemi sürecinden olumsuz etkilendikleri için binalarında oluşan maddi hasarı gideremeyeceklerini ve bu noktada devlet tarafından gerekli desteğin sağlanmasını talep ettiler. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler