FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde Akıncı 4. Ana Jet Üssü'ndeki faaliyetlere ilişkin hazırlanan iddianame tamamlanarak mahkemeye gönderildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan, FETö'nün 15 Temmuz darbe girişiminde Akıncı 4. Ana Jet Üssü'ndeki faaliyetlere ilişkin iddianame tamamlanarak mahkemeye gönderildi.

Baş şüpheliler Fethullah Gülen ve Akın öztürk

İddianamede, baş şüpheli Fethullah Gülen'in olduğu belirtilirken Akın öztürk ise darbenin asker kanadının bir numarası olarak yer alıyor.

İddianamede, bir orgeneral, 6 tümgeneral, 18 tuğgeneral, 22 albay, 26 yarbay, 33 binbaşı, 56 yüzbaşı, 62 üsteğmen, 115 teğmen, 131 astsubay ve bir uzman çavuş olmak üzere toplam 481 şüphelinin bulunduğunu ifade edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan müşteki sıfatıyla iddianamede yer alıyor

4 bin 658 sayfa ve 570 klasörden oluşan iddianamede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakanlık, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve TBMM'nin bombalanmasında mağdur olan milletvekilleri müşteki sıfatıyla yer alıyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler