Genç Memur-Sen Türkiye’nin 81 ilinde Azerbaycan için bir araya gelerek destek açıklaması yaptı.

Genç Memur-Sen Azerbaycan için Ankara Ulus Heykel Meydanı başta olmak üzere 81 ilde şehir meydanlarında eş zamanlı basın açıklaması gerçekleştirdi. Pandemi tedbirlerine uygun olarak gerçekleştirilen basın açıklamasına Genç Memur-Sen teşkilatları ve Türkiye’de öğrenim gören Azerbaycanlı gençler de katıldı. 

Genç Memur-Sen 81 il teşkilatıyla eş zamanlı olarak Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ’da 30 yıldır Ermenistan tarafından işgal edilmiş topraklarını işgalden kurtarma mücadelesine destek verdi.

"Ermenistan Tescilli Bir Saldırgandır" diyerek basın açıklamasını okuyan Genç Memur-Sen Genel Başkanı Mustafa Başkara, "Ermenistan otuz sene önce uluslararası hukuku hiçe sayarak, Azerbaycan toprağı olan Karabağ’ı işgal etmiş ve bu işgal esnasında hiçbir ahlaki kural tanımayan saldırganlığı ile adeta bir katliam gerçekleştirmiştir. Azerbaycan topraklarının neredeyse beşte birini işgal eden ve milyonlarca insanı yurtlarından ederek, başta Hocalı’da yaptığı soykırımı ile insanlık suçu işleyen Ermenistan’ın tescilli bir saldırgan olduğunu biliyoruz." dedi.

Başkara, "Bütün diplomatik ilişkilerin ötesinde derin bir bağ ile birbirlerine ‘Kardeş’ diyen Türkiye ve Azerbaycan dostluğunun boyutu telaffuzu ile vakidir. Bilinmelidir ki Türkiye’nin Azerbaycan’a yardımı ve desteği ‘her nasıl istiyorlarsa öyle’ olur." ifadelerini kullandı.

Basın açıklamasının ardından "iki vatan tek can Türkiye-Azerbaycan", "Karabağ bizimdir bizim kalacak" ve "Türkiye burada kardaşının yanında" sloganları atılarak son buldu. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler