​Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismaismailoğlu Adıyaman'da yapımı tamamlanan Altınşehir Köprülü Kavşağı'nın açılışını gerçekleştirdi.

Bir dizi temaslarda bulunmak, yapımı devam eden çalışmaları yerinde görmek ve açılış töreni için Adıyaman'ına gelen Bakan Karaismailoğlu valilik toplantı salonunda kurum amirleri ve ilçe kaymakamlarıyla yaptığı toplantının ardından köprülü kavşağın açılışını gerçekleştirdi.

Adıyaman'da ilk olan Altınşehir Köprülü Kavşağı'nın dışında Hastane Kavşağında da köprülü kavşak sözü veren Bakan Karaismailoğlu Adıyaman'ı sık sık ziyaret edeceğini belirtti.

Köprülü kavşak açılışında konuşan Bakan Karaismailoğlu, "Türkiye'nin bütünsel kalkınma hedeflerine ulaşması açısından ulaştırma ve haberleşme alt yapımızı eksiksiz bir şekilde tamamlanmasının önemini bilerek sadece Adıyaman'ı değil 81 ilimizi ulaşımın her modunda dünyayla bağlıyoruz." dedi.

Hastane kavşağına köprülü kavşak sözü

Adıyaman  Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile otogar arasında kalan kavşakta tarfiği rahatlatmak ve kazaların önüne geçebilme adına kavşak sözü veren Bakan Karaismailoğlu, "Adıyaman'da halen devam eden 8 adet karayolu projesinin toplam proje bedeli bir milyar 825 milyonu aşmaktadır. Kavşağın hizmete alınması ile birlikte geçiş süresi 5 dakikadan bir buçuk dakikaya inecektir. Gölbaşı Adıyaman Devlet Yolu üzerinde inşa ettiğimiz kavşağımız bin 410 metre uzunluğunda, 2x2 şeritli bölünmüş yol standardındadır. Bu kavşak ile şehirler arası trafik transit geçişi altgeçide alınarak kentin daha rahat geçilmesine imkân verilmiştir. Hastane kavşağı ile ilgili önümüzdeki günlerde önemli gelişmeler olacaktır." şeklinde konuştu. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler