Beşiktaş'ta yanından geçen başörtülü öğretmene saldıran Berrak K, tutuklandı.

Berrak K, yoldan geçen başörtülü öğretmene yanından geçtiği esnada saldırmış, ardından kendisine tepki gösteren bir başka kişiye de saldırmış ve olay yerinden kaçmıştı.

Yapılan çalışmalar sonrası Büyükçekmece'de yakalanan saldırgan, gözaltına alındı ve Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na götürüldü.

Emniyetteki ifadesinde alkol aldığını ancak sarhoş olmadığını belirten saldırgan Berrak K, saldırdığı öğretmeni suçlama garabetinde bulunarak "Bu şahıs tiksinmiş bir şekilde bana bakıyordu. Ben de bunun üzerine bu bayana refleksle bir tokat attım" şeklinde kendini savundu.

Alınan ifadenin ardından saldırgan, sulh ceza hakimliğine sevk edildi ve çıkarıldığı mahkemece "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan tutuklandı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler