Batman İtfaiye Bölümü Mezunu ve Öğrencileri Derneği (İTFADER) İl Temsilcisi Yunus Orak, yazılı açıklama yaparak atama beklediklerini söyledi.

Batman'da sivil savunma ve itfaiyecilik bölümü mezunu öğrencileri olduklarını belirten Orak, "Bu isi yapmak için yıllarca okuduk, yalnız itfaiye ile uzaktan yakından alakası olmayan insanların girmesine karşıyız. Batman itfaiyesi hem araç ekipman hem de eleman sayısında yetersizdir. Batman'da 4 ay öncesine kadar da belde, makina ikmal ve iluh şubeleri olmak üzere 3 tane itfaiye istasyonu vardı. Yalnız 4 aydır iluh şubesi eleman ve araç ekipman yetersizliğinden kapandı. Defalarca yetkililerle görüştük, bizi umursayan olmadı. Organize Sanayi Bölgesinde itfaiye istasyonu açıldı ve itfaiyeyle alakasız insanlar alındı. Bizler buna karşıyız. Kimsenin bizim önümüzü kapatmasına müsaade etmeyiz." dedi.(İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler